Haber

AK Parti Aday Adayı Fevzi Rençber: Kentin tarihi ve kültürel dokusuna uygun yapılaşma sürecini başlatacağız!

Geçmişte gezdiğimiz, oyunlar oynadığımız, bizi çocukluktan alıp büyüten bu şehrin her sokağını, caddesini yeniden inşa ederken buna dikkat edeceğiz. İnsanların geçmişlerinden kopmadan geleceğe umutla bakmalarını sağlayacağız.

Tarihi Eserlerimizi Aslına Uygun Yeniden İnşa Edeceğiz

Bir şehrin ilk ve en değerli özelliği geçmişidir. Adıyaman geçmişiyle gurur duyan bir şehir. Depremde yıkılan tüm tarihi eserlerimizi aslına uygun ve kendi malzememizi kullanarak yeniden inşa edeceğiz. Bu yapılar bizim gibi gelecekte Adıyaman’ın en değerli mirası olacaktır. Her şeyden önce eski çağlardan günümüze ulaşan bu eserleri korumak ve yeniden inşa etmek insanlık görevimizdir. Bizler bu eserleri savunma ve inşa etme bilincine sahip bireyleriz. Kentimizi özgün kimliğiyle yeniden ayağa kaldıracağız.

Turizm Potansiyelimizi Yeniden Keşfedeceğiz

Tarihi eserleri ve kültürüyle Adıyaman görülmesi gereken en pahalı yerlerden biri olsa gerek. Ne yazık ki hak ettiğini aldığını söylemek gerçekçi değil. Yeniden inşa edilecek şehrimizin turizm potansiyelini gerçekçi projelerle ve sürdürülebilir biçimde Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmak için elimizden geleni yapacağız. Tarihi ve kültürel mirasımızın Adıyaman’a büyük faydası var. Ancak bu fayda doğru ve bilgili insanların elinde ortaya çıkabilir. Adıyaman için en iyisini yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

nurhakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu