Haber

AK Parti İstanbul İl Başkanı Kabaktepe adaylara tarih verdi

Kanal7 Ankara Temsilcisi ve Haber7 Yazarı Mehmet Acet, bu hafta Başşehir Kulisi’nde AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi ağırladı.

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’nin açıklamalarından satırbaşları:

Başvurularımız başladı, adaylarımızı bekliyoruz. 19-20 Kasım tarihlerinde organizasyonlarımızın trendleri gerçekleştirilecek ve ardından adaylarımız belirlenecek. Kamuoyunda çok konuşulan adaylarımız var. İstanbul’u AK Partili belediyeye kavuşturacağımız adayımızla İstanbul’u kazanacağız.

Gönlümüzün istediği gibi bir süreç yok. Bu süreçler içerisindeki tüm değerleme sistemleri tarafından belirlenecektir. 1500 adayla İstanbul’da milletimizin huzuruna çıkacağız. 39 belediye başkan adayımız, 1400 küsur meclis üye adayımız olacak.

Sokağa çıktığımızda vatandaşlarımız isim söylüyor, o anlamda elbette saha çalışmalarımızdan gelen bilgiler de var.

AK PARTİ’NİN BELEDİYE LİDER ADAYLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sayın Cumhurbaşkanımızın yaklaşımından edindiğim izlenim Kasım ayında belediye başkanlarımızın açıklayacağı şekildeydi. Kasım ayı başından itibaren başlayacağını söylediğimiz süreç 10 Aralık’tan sonra başlayacak. Aralık ayında adaylarımızı açıklamaya başlayacağız.

Her iki türü de daha önce yapmıştık; Tüm adayları aynı anda açıkladığımız seçimler var, ayrı ayrı açıkladığımız seçimler var.

AK PARTİ’NİN Mitingleri

Kuruluşlarımız mahalle mahalle çalışıyor, kadın kollarımız, gençlik kollarımız üyelerimizle iletişime geçiyor. Milletimizin verdiği destek çok kıymetli. 28 Ekim’deki Gazze mitinginde de aynı şey oldu. Cumhurbaşkanımız ne diyor? Bu nasıl çözülebilir? Önce Gazze’de ateşkes sağlanmalı. Mitingimize gelen vatandaşlarımız İsrail soykırımına ‘Dur’ dedi. AK Partili olmayanlar da katıldı.

İktidarın muhalif zihniyeti nedeniyle Gazze mitingini önemsizleştirmeye çalışanlar oldu. Türkiye’de muhalefet analiz odaklı siyaset yapmıyor. CHP’nin yeni başkanı da Hamas’ı terör örgütü olarak nitelendiriyor. Filistin’de şu anda yaşanan bu vahşete karşı CHP ne diyor? Çözüm önerisi nedir? Sadece ‘miting yapmayın’ demek işe yaramıyor. Madem ana muhalefet siz çıkın, önerilerinizi söyleyin.

“İMAMOĞLU ADAY OLURSA ÇOK KOLAY KAZANIRIZ”

Bizim açımızdan İmamoğlu’nun adaylığı daha kolay kazanacağımızı gösteriyor. Başka bir adayla kolay kazanacağız ama İmamoğlu ile çok daha kolay kazanacağız. Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı’nın İstanbul Belediye Başkanlığı’nı kazandığını göreceğiz. CHP seçmeni bile ‘Başardı mı?’ diye soruyor. 5 yıl boyunca. Siz soruyorsunuz, ‘Başarılı olamadı’ diyor. İstanbul’u alırken temel atma törenine başladıklarında şimdi kapattıkları projeleri yeniden başlatıyorlar.

AK Parti dönemine ait projelerle reklam yaptılar. Bu guguklu siyasetidir. Bugün yüzde 90’ı AK Parti tarafından yapılan, metro ve tramvay hattı dediğimiz projeleri ‘biz yaptık’ diyorlar.

İSTANBUL’DAKİ SORUNLAR

“Bugün İstanbul’da trafik sorunu vardı” diyemeyiz. Ama geride bıraktığımız oranlarla bugünkü oranlar arasındaki farkı eleştiriyoruz. 12 kilometrelik metro tamamlandı. İmamoğlu 200 kilometrelik metro ağından bahsediyordu.

Şehrin 50 yıl sonrasını düşünerek proje yapmalısınız. 4,5 yıldır İstanbul’a yeni su kaynağı oluşturmak için yatırım yaptınız mı? İstanbul bugün susuz değilse bu iki projeden kaynaklanmıyor. Her ikisi de Sayın Cumhurbaşkanımızın İstanbul Belediye Başkanı olduğu dönemde yürüttüğü projelerdir.

Şehir büyümeye devam ediyor, dolayısıyla projelerin de genişlemesi gerekiyor. Vatandaşlarımız CHP ve AK Parti’nin belediyeciliğine bir göz atmalı. Kadıköy ile Üsküdar’ı karşılaştırsın. İstanbul Büyükşehir yerel yönetiminin bütçesi 10-12 bakanlığın bütçesinden fazladır.

Bu yatırımın yapılması için ayrılan bütçenin kullanılmadığını da görüyoruz.

İSTANBUL’DA KENTSEL DÖNÜŞÜM

İmamoğlu yılda 20 bin konut yapacaktı. 4 yıl oldu 80 bin konut nerede?

Kentsel dönüşümün kamusal tarafına bakarsak ilçe belediyeleri, il belediyeleri ve bakanlıklar var. AK Parti Büyükşehir Belediyesi olarak 97 bin konutu dönüştürdük. İlçe, büyükşehir belediyesi ve bakanlık dahil 700 bin konut tamamlandı. 180 bin konutun inşaatı devam ediyor. Artık ilçe belediyeleri aracılığıyla İstanbul’da yeni dönüşüm projeleri yürütüyoruz.

Daha önce belirlediğimiz çerçeveye göre aday aramıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize aşıladığı yaklaşımlardan biri de kafanızda bir meydan oluşturup o meydanda oturmaya çalışmamanızdır. Önce vatandaşlara bakın.

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu