Ekonomi

AKSA Çoruh Elektrik çalışanları işten çıkarılan meslektaşlarına destek oldu

Rize’de “performans düşüklüğü” gerekçesiyle işten çıkarılan meslektaşlarını savunmak isteyen AKSA Çoruh Elektrik A.Ş. çalışanları Rize İl Müdürlüğü binası önünde toplanarak arkadaşlarına destek verdi.

AKSA Çoruh Elektrik A.Ş.’de çalışan Muzaffer Kurtuluş isimli çalışan performans düşüklüğü nedeniyle işten çıkarıldı. Sorunun sadece performans düşüklüğü olmadığını, sendikal sürecin Kurtuluş’un işten atılmasına neden olduğunu iddia eden meslektaşları ona destek vermek istedi. İşten çıkarılan Muzaffer Kurtuluş’un yeniden işe alınmasını isteyen iş arkadaşları, dün akşam AKSA Çoruh Elektrik Rize Müdürlüğü önünde toplanarak firma yetkilileriyle görüşmek istedi. Gece saat 12.00’ye kadar bina önünde bekleyen işçilerle firma yetkilileri arasında sabah saatlerinde toplantı yapılması için anlaşma sağlandı.

İşçiler adına konuşan Hasan Yıldız, arkadaşlarının yeniden işe alınmak için toplandıklarını belirterek, “Burada toplanmamızın asıl sebebi bir arkadaşımızın hiçbir gerekçe olmadan, performans düşüklüğü nedeniyle işten atılmasıdır. Geçtiğimiz haftalarda benzer nedenlerle işten çıkarılan diğer arkadaşlar da vardı. Asıl sorun sendika değişikliği, onların çabalarını doğru yola yöneltmek.” “Bunun arayan arkadaşlarımızın çabalarını baltaladığını düşünüyoruz. Şirketin bu hatayı en kısa sürede düzelteceğine inanıyoruz. Doğru niyetle buradayız. Yarın sabah bir toplantı yapılacak. İnanıyoruz.” Barış için çözüm oradan çıkacaktır” dedi. – RİZE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu