Haber

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığına yeni atama

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na atanan Zafer Koç, düzenlenen devir teslim töreniyle görevi devraldı ve yeni görevine başladı.

Hâkimler ve Savcılar Kurulu Birinci Dairesi’nin 18.01.2024 tarih ve 92 sayılı Adli Yargı Kararnamesi ile İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Zafer Koç, üyeliğine atanan İsmail Uçar’dan görevi devraldı. Yargıtay’da görev yapan Özcan, düzenlenen dönem devir teslim töreniyle yeni görevine başladı. Başsavcı Koç, kürsüdeki konuşmalarının ardından Yargıtay Üyesi Uçar’a çiçek takdim etti.

“İyi işleyen bir adliye binası teslim ediyorum”

Törende konuşan İsmail Uçar, “Bina çok büyük, yönetimi kolay değil. Ama şanslı olduğum bir nokta vardı, çok iyi bir ekibimiz vardı. Başsavcı yardımcılarımız, savcılarımız, Çalışanlarımız. Bu anlamda çok rahat bir yönetim sergiledik. 7 yılı kazasız, belasız tamamladık. Ben tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Herkes işini hakkıyla yapıyor. Başsavcım bu konuda şanslı. İyi işleyen bir adliye binası teslim ediyorum. Herkes üzerine düşeni yapıyor. Bu anlamda kefil olabilirim. Başsavcıma tekrar geçmiş olsun diliyorum. Adalet Bakanlığı’na gösterdiği hassasiyetten dolayı teşekkür ediyorum. “Binaların yapımında emeği geçen Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başsavcı Zafer Koç, “Başsavcım 7 yıldır burada görev yapıyor. Anadolu Adliyesi, kendisinin de söylediği ve gözlemlediğimiz gibi, adalete hizmet etme yolunda çok yol kat etmiş, kurumsallaşmış bir adliye binasıdır. Bizim görevimiz adaleti sağlamaktır. Temizlik görevlisinden Başsavcı yardımcısına kadar işbirliği içinde hizmet veriyoruz.” “Amacımız bunu daha üst seviyelere çıkarmak için çabalamak. Görevimiz vatandaşlarımıza adalete ve hukuka uygun hizmet sunmak. Türk yargısının ve adaletinin güvenilirliğini bir adım daha ileri taşıyabilirsek bu bizim görevimiz olacaktır. En büyük kazanç” dedi. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu