Haber

Ankara Büyükşehir Belediyesi nitelikli itfaiyeci alımı yapacak

ANKARA (İGFA) – Ankara Büyükşehir Belediyesi, liyakat yöntemiyle 100 itfaiyeci alımı için fiziki yeterlilik ve sözlü sınav sürecini başlattı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen Sivil Savunma ve İtfaiye Bölümü mezunu adaylar, uygulamalı sınav dersi ve mülakatta başarılı olmak için yoğun çaba harcadı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, İtfaiye Teşkilatı’nı güçlendirerek Başkent’e güvenilir ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla yeni itfaiyeci alımını sürdürüyor.

İtfaiye Daire Başkanlığı, liyakat yöntemine göre 100 itfaiyeci alımı için fiziki yeterlilik ve mülakat sürecini başlattı.

ÜÇÜNCÜ DEFA YAPILACAK ALIMLAR YENİDEN ESAS HALİNE GÖRE YAPILACAK

Türkiye’nin dört bir yanından gelen ve İskitler’de Ankara İtfaiye Merkez İstasyonu’nda gerçekleştirilen ön sağlık kontrolünden geçen kadın ve erkek adaylar, fiziki yeterlilik için kurulan parkurda başarılı olmak için yoğun çaba harcadı. Sivil Savunma ve İtfaiye mezunlarının katılacağı 500 aday arasından başarılı olan 100 aday itfaiyeci olmaya hak kazanacak.

İtfaiyeci alımının üçüncü kez şeffaf ve adil bir şekilde, liyakat esasına göre yapılacağını belirten ve sınav komisyonu başkanlığı görevini yürüten Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Kemal Çokakoğlu, şu bilgileri verdi: Süreç: “Bugün İtfaiye Teşkilatımızın modernizasyonu kapsamında 3. kez işçi alımı yapıyoruz. Ankara İtfaiyesi’nde son 4 yılda hem araç-gereç hem de işçi anlamında önemli değişiklikler yapıldı. Bugün ilgili mevzuat uyarınca 100 işçi alımı için uygulamalı sınav ve sözlü mülakat yoluyla 500’e yakın aday işe alınacak. Uygulama fiziksel yeterliliklerini ölçen, sözlü mülakat ise mesleki bilgilerinin yanı sıra kendilerini ifade etme ve temsil etme becerilerinin test edildiği bir uygulamadır. Amacımız liyakate dayalı işe alım politikasıyla Ankara İtfaiye Müdürlüğü’ne yeni, genç çalışanlar kazandırmaktır. Ankara’nın büyüyen bir şehir olması ve artan sanayileşme ve inşaat yükleri nedeniyle yangına müdahale daha değerli hale geldi. “Dolayısıyla mesleğini bilen, yetenekli bireyleri istihdam etmemiz hem liyakat hem de içerik açısından çok önemli” dedi.

İtfaiyeci olmaya hazırlanan adaylar, fiziki yeterliliklerini ölçmek amacıyla kurulan parkurlarda kıyasıya yarıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu