Haber

Antalya’da Bir Hastanede Koronavirüs Varyantı Nedeniyle Ziyaretçi Kabul Edilmemesi İddiası Endişe Yarattı

Covid19, dünya çapında milyonlarca insanın hayatına mal olan bir bela olarak tarihe geçerken, tam da normalleşme sürecinde olduğu düşünülürken yeni bir varyantla karşımıza çıktı. ‘Eris’ adı verilen bu yeni varyant, İngiltere’de hızla yayılıyor. Bu durum, pandemi sürecinin bittiğine dair umutları bir kez daha gölgeleyerek küresel tedirginlik yaratırken, korkunç bir iddia ortaya atıldı: Varyantı Antalya’daki hastanede yayılarak panik yarattı.

Covid19 virüsü 2019 yılında Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkmış ve Mart 2020’de ülkemizde de görülmeye başlamıştır.

Maskeleri neredeyse piyasaya sürmeye başladığımız bir dönemde, İngiltere Sağlık Güvenliği Ajansı (UKHSA) yeni bir varyantın ortaya çıktığını duyurdu.

Eris adı verilen bu yeni varyant, Birleşik Krallık’taki tüm yeni vakaların yedide birini oluşturuyor. Eris, vakaların yüzde 39,4’ünü oluşturan Birleşik Krallık’taki en yaygın ikinci varyant olan Arcturus’tan sonra gelir.

Yetkililer, dünya genelinde Kovid19 vakaları artmaya devam ederken durumu dikkatle izlediklerini belirtti.

Antalya’dan böyle bir acı haber geldi. Antalya’da ikamet ettiğini söyleyen bir vatandaş, Twitter’dan varyant nedeniyle hastaneye ziyaretçi kabul edilmediğini söyledi.

Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören hastalarını ziyarete gidenlerin varyant nedeniyle içeri alınmadığını savundu.

Gerekçe olarak da “Kovid dirildi” açıklamasını yaptıklarını söyledi.

İşte o tez:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu