Ekonomi

Apple Geçmiş Başarılarını Yankılayan Ürününü Tanıttı – DA Davidson

DA Davidson, Apple (NASDAQ:AAPL)’ın Pazartesi günkü WWDC etkinliğinin ardından Salı günü yayınladığı bir yorumda Apple (AAPL) hisse senedi için notunu Nötr’den Satın Al’a yükseltti ve hedef fiyatı 230 dolara çıkardı.

Şirket, yeni bir iPhone satın alma dalgası için katalizör olarak etkinlikte tanıtılan gelişmiş yapay zeka özelliklerine işaret etti ve bu da bu büyük teknoloji şirketinin hisse senedi değerlendirmesini yükseltmelerine yol açtı.

DA Davidson analistleri, “Dünkü sunumun Apple’ın önemli tarihi olaylarından biri olan dijital müziğin tartışmalı bir yasal statüye sahip ayrı bir uygulamadan (örneğin Napster) halihazırda kullanımda olan tüketici yazılımına entegre bir hizmete (örneğin iTunes) geçişi ile uyumlu olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Sözlerine şöyle devam ettiler: “Özet oluşturma, gelişmiş arama işlevleri, çoklu etkileşim biçimleri, metin oluşturma ve gelişmiş fotoğraf değiştirme gibi özelliklerin mevcut platforma dahil edilmesinin, yapay zekanın daha önce gözlemlenenden daha geniş bir şekilde benimsenmesiyle sonuçlanacağını düşünüyoruz.”

Yatırım şirketi ayrıca Apple’ın Siri’nin (ve potansiyel olarak diğer hizmetlerin) kullanıcı adına görevleri yerine getirmesine olanak tanıyan gelişmiş bir özelliği ilk sunan şirket olduğunu vurguladı.”

Ayrıca analistler, Apple’ın bu özellikleri sağlamak için benzersiz bir konumda olduğuna ve yakın gelecekte bunları sunabilecek tek şirket olabileceğine inanıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş ve çevrilmiş ve bir insan editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Hüküm ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu