Haber

Bestemsu Özdemir deprem bölgesini anlattı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremin ardından Hatay’da meydana gelen felaketler tüm Türkiye’yi derinden etkiledi.

Afet bölgesindeki çalışmalara ilk günden itibaren katılan oyuncu Bestemsu Özdemir, yaşananları kaygı sinemasına benzetti.

Ünlü oyuncu, bölgeye giden ve fotoğraf paylaşan ünlüleri de sert bir şekilde eleştirdi:

“Gölcük depreminden bin kat beter”

17 Ağustos 1999 depreminde evimiz yıkıldı. Yalova’da anneannemlerle yaşıyordum. Köpeğimiz kaybolduğu için o gece anneannemlerle annemin yanına gittik. Köpeğin ortadan kaybolması kaderimizi değiştirdi. Kimse binamızdan canlı çıkmadı. Şu anki deprem, Gölcük depreminden bin kat daha kötü.

“İnsan Gibi Yardım Ettik”

“İki kadın gitti. Herkes ‘Orada ne yapıyorsun?’ “Birisinin gitmesi gerekiyordu. Topladığımız yardımları dağıtmak için her gün 5-6 köy gezdik. İnsanlar gibi dağıttık. Diğerleri gibi önlerine yemek atmadık. Çok fazla aldık ve kıyafetleri kendilerinin seçmelerini istedik. ‘Bu renk sana yakışmaz’ diye sohbet ettik. Bu insanlar çaresiz değil, sadece depremzedeler… Önlerine kıyafet atamazsınız.

“Bu bir sirk değil”

Sosyal medyada paylaşım yaparak kahraman olunmaz. Oradaki insanların durumunu paylaşmak ayıp… Sirk değil. Konu kahramanlık değil! İnsanların motivasyona, sarılmaya ve gözyaşına ihtiyacı var. Bizimle köylerde sohbet ettiler ve taburcu oldular.”

‘Bütün ülke ayağa kalkmalı’

Psikolojisinin bozulduğunu ve yaşadığı acının ardından tüm ülkenin destek alması gerektiğini sözlerine ekleyen oyuncu, şöyle devam etti:

“Geçen gün arkadaşıma rastladım, her an deprem olur diye düdük çalıyor ortalıkta. O düdüğü görünce şok oluyorum. Sürekli Marmara depremi uyarısı var. Ailem İstanbul’da yaşıyor. Fethiye’de müstakil bir ev.Evim deniz kenarında olduğu için anneme ‘Depremde evim yıkılırsa ölürüm’ dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu