Haber

Boğaziçi Üniversitesi’nde “Türkiye ve Güney Kore Arasında Kültürel Alışveriş Paneli”

Boğaziçi Üniversitesi’nde “Türkiye ile Güney Kore Arasında Kültürel Paylaşımlar Paneli” gerçekleştirildi.

Güney Kore İstanbul Başkonsolosluğu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversitenin Nafi Baba Tasavvuf, Tarih ve Kültürel Miras Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde düzenlenen panelin açılışında konuşan İstanbul Başkonsolosu Lee Woo-sung, konsolosluk ve Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi işbirliğiyle kentteki görevinin ikinci gününde bir etkinliğe katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Güney Kore ile Türkiye arasındaki ticari, kültürel ve kişiler arası bağların gelişmesi için elinden geleni yapacağını kaydeden Lee, iki ülkenin kardeşliğe dayalı bir geçmişe sahip olduğunu ifade etti.

Moderatörlüğünü Selçuk Esenbel’in yaptığı panelde 2014-2017 yıllarında Türkiye’nin Seul Büyükelçisi olarak görev yapan Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi Onursal Lideri ve Akademik Koordinatörü Prof. katılımcılar.

Türkiye’de doktora yapan ve 2014 yılından itibaren Kore’de Türk ve Akdeniz kültürü üzerine dersler veren Doç. Dr. Yang Minji, ülkesinin dünyaya yayılan kültürünün başarılı bir şekilde gelişmesinden bahsetti.

Boğaziçi Üniversitesi Asya Çalışmaları Merkezi Direktörü Prof. Dr. Arzu Öztürkmen de dizilerin Türkiye’deki yapımlarının tarihsel özetini katılımcılarla paylaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu