İş

DPÜ Rektör Yardımcısı Teknoloji Firmasını Ziyaret Etti

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özer Aydın, üniversite-sanayi işbirlikleri çerçevesinde görüş alışverişinde bulunmak üzere teknoloji firmasını ziyaret etti.

Prof. Dr. Özer Aydın ve Dr. Öğretim Üyesi Soydan Serttaş, üniversite mezunlarının teknoloji sektörüne kazandırılması, staj programlarına ve Teknofest gruplarına destek sağlanması amacıyla teknoloji firmasını ziyaret etti.

Ziyarette Prof. Dr. Özer Aydın, teknoloji şirketi sahibi Mustafa Çeliker ile bir araya gelerek işbirliği fırsatlarını değerlendirdi. Toplantıda öne çıkan konulardan biri de üniversite mezunlarının şirketin ihtiyaçlarına uygun pozisyonlarda istihdam edilmesi oldu. Çeliker, üniversite mezunlarının güçlü akademik bilgi ve uygulamalarının şirketin inovasyon ve gelişim süreçlerine değer katacağını belirtti.

Prof. Dr. Özer Aydın, “Üniversite olarak öğrencilerimizi sadece akademik bilgilerle değil, bölümle entegre bir şekilde mezun etmeye odaklanıyoruz. Üniversite-Sanayi aracılığıyla öğrencilerimize ve mezunlarımıza yeni iş fırsatları sunmayı hedefliyoruz. DPÜ Bilgisayar Mühendisliği ve Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümlerinden mezunları istihdam ederek Endüstri 4.0, Otonom Hava/Kara Araçları ve Akıllı Konut Sistemleri konularında çalışmalar ürettiklerini belirten Mustafa Çeliker, bu alanda yapılan çalışmaları anlattı. DPÜ Teknofest ekiplerine teknik destek ve staj imkanı sağlanacağını, bu sayede öğrencilerin iş dünyası ile daha erken etkileşime gireceğini, projelerini gerçek dünyada hayata geçirme şansına sahip olacaklarını vurguladı.

Ziyaretin ardından DPU ile teknoloji şirketi arasında güçlü bir iş birliği yapılması fikri benimsendi. Bu işbirliği ile mezunlara ve Teknofest çalışanlarına fırsatlar sunulması, DPU ile teknoloji firmasının ortak teknoloji üssü haline gelmesi ve geleceğin teknoloji liderlerini yetiştirmesi fikrine ulaşıldı. – KÜTAHYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu