Haber

Eren Erdem HalkTV’nin kararının gerekçesini açıkladı: Ambargo ve sansür uygulandı

CHP’nin Halk TV ile canlı yayın anlaşmasını tek taraflı olarak feshetmesinin ardından başlayan tartışmanın odak noktası olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Fazilet, kararın gerekçesini açıkladı.

TV100 yayınına katılan Fazilet, özetle şunları söyledi:

CHP’NİN KURUMSAL KARARI: Ben medyadan sorumluyum, Sayın Cumhurbaşkanımızın bu süreci tartıştığı ortamlarda bulundum ve sonunda bir karar alındı. CHP’nin aldığı kurumsal bir karardır. Halk TV ile olan sözleşmelerimizi feshetme kararı kurumsaldır. Partinin aldığı bir kararı kurumsal kimliği ile kişiselleştirmeyi uygun bulmuyorum.

ÖZTRAK’A UYGULANAN AMBARGO VE SANSÜR: Bu tür sözleşmeler uzun süredir yapılıyor. İptal edilen sözleşme tarihi 01.01.2023. Bu sözleşmenin içeriğinde şöyle bir unsur var: ‘Canlı yayın ve reklam, tanıtım sözleşmesi’, ‘Cumhurbaşkanı grup konuşmaları, parti sözcümüzün canlı yayını’, Halk TV uzun süredir parti sözcümüzün yayınlarını yayınlamamaktadır. Sözleşmedeki kararların yerine getirilmemesi nedeniyle ambargo ve sansür nedeniyle tek taraflı fesih hakkımızı kullanarak Öztrak’ı fesh ettik. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu