Yaşam

Ev sahibinden görüşme şartı: Görüşme sonucuna göre kiracı belirlenecektir.

TO adında yurt dışında yaşayan bir kişi Afyonkarahisar Bir internet sitesine ilan vermek için şehir merkezinin Gazi Mahallesi’ndeki evini açtı. Ev sahibi 3 katlı binanın 2. katındaki yeni dairesini 5 bin 500 TL’ye ilan verdi.

İlanın açıklama kısmında TO diyor ki, “ Binanın arka katında olup arka cepheye bakmaktadır ve balkonludur. Kiracı görüşme sonucunda belirlenecektir. Son başvuru tarihi 30.04.2023’tür. Daire teslim tarihi 01.06.2023 ” belirtti. Evi tutmak isteyenler verilen numarayı arayarak görüşmeye girdi. Konutla ilgili ön bilgi almak isteyenler, konut sahibinin bir yakını ile ön görüşme yaptı. İsmini vermek istemeyen akraba genellikle görüşmenin bir parçasıdır. ekonomik durumKonuyla ilgili sorulardan oluştuğunu ve başvuruların alındığını belirtti.

‘Böyle bir şeyi ilk kez görüyorum’

Mahallesinde kiralık konut ilanını duyan Gazi Mahallesi Muhtarı Mehmet Yalçınkaya, şunları söyledi: İlk defa böyle bir şey duydum ve sizden duydum. Bunu duyunca hangi ev olduğunu merak ettim. Gerçekten şaşırmıştım. Tabii ki ev sahibi ve kiracılar birbirlerinden şikayetçi ama bu tarz bir görüşme olması ilginç, genel kültür sorusu olsa ne sorarlardı? Ben de mülakat sonucunu çok merak ediyorum, bu arkadaşın kim olduğunu araştırayım. Bu arkadaş bir emlakçıya veya apartman sakinlerinden birine ‘Oturup anlaşabileceğin birine ver’ dese anlarım ama anlayamadım. bekleyip görelimdedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu