Haber

EVDE SABUN AMBALAJ REKLAMINDAN PARA KAZANMAK İÇİN BEKLERKEN 52 BİN LİRA TANIMLANDI

ŞİŞLİ’de iki çocuk annesi Hüsnegül Demirci, sosyal medyada ‘Evde Ambalaj Ajansı’ adıyla sabun ambalajı reklamını görünce para kazanmak için ilgili firmayla iletişime geçti. Demirci, ayda 7 bin 500 lira ve 52 bin lira kazanma vaadiyle dolandırıldığı iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Hüsnegül Demirci, “Beni tehdit edip tekrar para istediler. Vergi borcu çıkaracaklarını, mahkemeleri dolaşacağımı, parayı göndermem gerektiğini söylediler” dedi.

Şişli’de yaşayan 31 yaşındaki iki çocuk annesi Hüsnegül Demirci, 8 Mart’ta ‘Ev Paketleme Acenteliği’ adıyla sosyal medyada ortaya çıktı; konutta sabun paketleme ve kutulama işinin reklamını gördü. Demirci, reklam görselini izledikten sonra ek gelir olarak konutta paketleme işi için hesapla iletişime geçti. Dolandırıcılar, Hüsnegül Demirci’ye ayda 7 bin 500 lira kazanacağını söyledi. İşi kabul ettiğini söyleyince dolandırıcılar Demirci’den 350 lira depozito istedi. Kısa bir süre sonra parayı gönderen Hüsnegül Demirci ile iletişime geçen dolandırıcılar, kargo parası, sigorta parası gibi bahanelerle tekrar para istedi. Bunun üzerine Hüsnegül Demirci, 17 Mart’ta kendisine verilen banka hesabına 5 modül halinde toplam 52 bin lira gönderdi. Dolandırıcıların tekrar para talep etmesi üzerine Demirci, parasının olmadığını söyledi. Kısa süre sonra dolandırıcılar, Hüsnegül Demirci’yi telefonla engelledi. Dolandırıldığını anlayan Demirci, savcılığa giderek şikayetçi oldu.

“PARA İSTEMEYE DEVAM ETTİLER”

Hüsnegül Demirci, dolandırıcıların ikna edici bir şekilde konuştuklarını belirterek, “Sosyal medya hesabımda gezinirken ilan görselindeki evde ambalaj olduğunu gördüm. Hesapla iletişime geçtim. Önce 350 lira depozito istediler. parayı bana verilen banka hesabına gönderdim sonra yüklü miktarda kargo sonrada teminat adı altında para göndereceklerini söyledi beni istediler kargo gelmeden bin 300 lira gönderdim Rize’de olduklarını söyleyip yine 5 bin liraya yakın kargo ücreti istediler bir gariplik olduğunu anladım neden bu şekilde para istediklerini sordum bana iade edeceklerini söylediler. güven verin mail atmamı istediler. -Devlette bilgileri olduğunu söylediler.Ben de adres ve kimlik bilgilerini istedim.E-Devlet sisteminden baktığımda ilan verdikleri yer görünüyor. Maliye Bakanlığınca onaylanacaktır. işlemleri çok hızlı bitirmeye çalışıyoruz. Sürekli para istediler. 18 bin lira istediler gönderdim gelmedi dediler. Bankayı aradım ve paranın gittiğini öğrendim. Onlara senin de gittiğini söyledim ama paranın gelmediği konusunda ısrar ediyorlar. Günlerden cuma olduğu için bir daha bankayla uğraşmamak için 18 bin daha gönderdim.”

Demirci, “Şüphelendim ve bankayı arayarak işlemi iptal etmek istedim ancak para gitmiş olduğu için iptal edemedim. Telefonda görüştüğüm kişi mağdur edilmeyeceğimi söyledi ve ücretini istediler.” gecikme olmasın diye yine para.10 bin lira daha istediler moralim bozuldu ama geri göndereceklerine inanarak 10 bin lira daha gönderdim hala paramı beklerken iade edilmek üzere beni tehdit edip tekrar para istediler vergi borcu çıkaracaklarını mahkemeleri dolaşacağım parayı göndermem gerektiğini söylediler ben de çekerek gönderdim dedim. başka paraları yoktu cevap vermiyorlar paramın iadesi için bir süre daha bekledim ama olmadı pazar günü savcılığa şikayette bulundum bloke ettiklerini görünce Pazartesi dolandırıldığımı anladım ve kabul etmeye çalıştım. Bu insanlar bulunsun, ben mağdurum, diğerleri olmasın” dedi.

– İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu