Haber

FISU Üniversite Oyunları gençler arasında iletişimi kolaylaştırıyor

ÇENGDU, 3 Ağustos (Xinhua) — Uluslararası SporBasın Birliği Lideri Gianni Merlo, Çin’in farklı ülkelerden gelen genç nesiller arasında diyalog ve dostluğun gelişmesinde önemli bir rol oynadığını söyledi.

Xinhua’ya konuşan Merlo, FISU Dünya Üniversite Oyunları’nın sporun evrensel dili sayesinde dünyanın her yerinden gençleri bir araya getirerek farklı geçmişlere sahip gençler arasındaki iletişimi kolaylaştırdığını vurguladı.

Merlo, “Chengdu’da düzenlenen FISU Üniversite Oyunları, farklı kültür ve geleneklere sahip gençlerin birbirleriyle sohbet edebildiği bir platform görevi görüyor. birbirimizi daha iyi anlama şansı.”

Merlo, “Bu bağlantı sayesinde fikir alışverişinde bulunacaklar, birbirleri hakkında daha fazla şey öğrenecekler ve yeni bakış açıları geliştirecekler” dedi.

Chengdu’da düzenlenen FISU Dünya Üniversite Oyunları’nın günümüzde ayrı bir önem taşıdığını vurgulayan Merlo, dünyanın kollektif ve işbirlikçi çaba gerektiren birçok zorluktan muzdarip olduğunu kaydetti.

“Sadece spor şampiyonlarını değil, geleceğin dünya liderlerini arıyoruz” diyen Merlo, genç liderlerin mevcut sorunlara çözüm bulmasını beklediğini dile getirdi.¦

narmanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu