Haber

Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut’un hedefi ilk 10

– Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut’un maksadı birinci 10

Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut:

“Aradan sonra antrenmanlar ağır ama iyi geçiyor, hedefimiz ilk 10”

“Ocak ayında ihtiyacımız olan 3-4 transferi aramıza katmaya çalışacağız”

“Değişik bir dünya kupası oluyor, Türkiye neden bu kupada yok diye kalbimiz acıyor”

GAZİANTEP – Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Yöneticisi Erol Bulut, Dünya Kupası ortasında çok ağır idmanlar yaptıklarını ve lige en hazır biçimde tekrar başlayacaklarını söyledi. Dünya Kupası’nda Fransa-Arjantin finali beklediğini belirten Bulut, Türkiye’nin kupada yer almamasının ise kalbini acıttığını vurguladı.

Gaziantep Futbol Kulübü, Teknik Yönetici Erol Bulut idaresinde hazırlıklarına devam ediyor. İdman öncesi açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, Dünya Kupası ortasında hazırlıklara ağır formda devam ettiklerini lisana getirdi. Ligin birinci kısmında istedikleri performansı sergileyemediklerini söz eden Bulut, Dünya Kupası’ndan sonra toparlanacaklarını ve ocak ayında yapacakları 3-4 transferle ligi ilk 10’da bitireceklerini söyledi. Dünya Kupası’nda Fransa-Arjantin finali beklediğini söyleyen Erol Bulut, Türkiye’nin kupada yer almamasının ise kalbini acıttığını vurguladı.

“Aradan sonra antrenmanlar ağır ama iyi geçiyor”

Dünya Kupası ortasında çalışmalara 10 günlük müsaadenin akabinde başladıklarını ve ağır biçimde egzersizleri sürdürdüklerini söyleyen Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, “Antrenmanlar şu an için ağır ama iyi geçiyor. Günde çift idman yapıyoruz, futbolcular da elinden geleni yapıyor. Antrenmanlar ilk 10 gün bu şekilde yoğun geçecek. Sonrasında ise Antalya kampımız olacak. Kampta da ağır antrenmanlarımız ve 3 hazırlık maçımız olacak. Çünkü aradan sonra ilk yarıdan kalan 4 maç, ikinci yarıyla birlikte de 23 maç oynamamız gerekiyor. Biz de hazırlıklarımızı buna yönelik sürdürüyoruz” dedi.

“Ocak ayında ihtiyacımız olan 3-4 transferi aramıza katmaya çalışacağız”

Ocak ayında transfer devrinde 3-4 oyuncuyu takıma katmaya çalışacaklarını da açıklayan Erol Bulut, “Ocak ayında transfer dönemi var. İhtiyacımız olan 3-4 transferi aramıza katmaya çalışıyoruz. En kısa zamanda ekip olarak istediğimiz transferleri yaparak ligi istediğimiz yerde yani ilk 10 içerisinde bitirmek istiyoruz. Şu an kadro derinliğimiz istediğimiz düzeyde değil. En az 3 transfer daha lazım. İnşallah ocak ayında aramıza katacağımız ve direkt oynayabilecek oyuncular üzerine yoğunlaşıyoruz” sözlerini kullandı.

“Ligin ilk yarısında sıkıntı yaşadık”

Ligin şu ana kadar olan kısmında takım derinlikleri olmadığı için çok meşakkat yaşadıklarını ve son dakikalarda çok puan kaybettiklerini aktaran Bulut, “Kadromuzda derinlik olmadığı için ve kadrodaki bazı oyunculardan istediğimiz verimi alamadığımız için ligin ilk yarısında sıkıntı yaşadık. Özellikle son dakikalarda yediğimiz hatalı gollerle çok puan kaybı yaşadık. İnşallah Dünya Kupası arasından sonra bu sıkıntıları aşarak daha iyi seviyelere geleceğiz. 20-21 Aralık’taki kupa maçıyla beraber oyuncularımızdan istediğimiz verimi alarak daha iyi seviyelere çıkacağız” cümlelerine yer verdi.

“Değişik bir Dünya Kupası oluyor”

Dünya Kupası ile ilgili fikirlerini de açıklayan ve gönlünden Fransa – Arjantin finali geçtiğini belirten deneyimli çalıştırıcı, “Dünya Kupası’nda sürpriz sonuçlar çıkıyor. Suudi Arabistan’ın, Arjantin’i yenmesi gibi bir sonuç gördük. Değişik bir Dünya Kupası oluyor. Almanya ve Arjantin gibi bazı takımlarda beklenen performansı göremiyoruz. Gidişatı iyi olan Fransa ve Brezilya gibi takımlar var. Ben Fransa – Arjantin finali bekliyordum ama gidişat değişecek gibi duruyor. Fakat hiç ummadığımız takımlar iyi futbol oynayarak dikkat çekebiliyor ve maç kazanabiliyorlar. Bu da dünyada futbolun biraz değiştiğini gösteriyor” şeklinde konuştu.

“Dünya Kupası’nda izlediğimiz kadroları görünce sahiden kalbimiz acıyor”

Dünya Kupası’nda yer alan takımları ve oynanan futbolu görünce A Milli Takım’ın turnuvada olmamasından dolayı kalbinin acıdığını sözlerine ekleyen Gaziantep FK Teknik Direktörü Erol Bulut, “Dünya Kupası’nda izlediğimi grupları görünce hakikaten kalbimiz acıyor, Türkiye neden bu kupada yok diye. Elimizdeki ulusal grup takımının genişliği ve kalitesi bu dünya kupasını hak ediyordu. Umarım önümüzdeki Avrupa ve dünya kupaları tertiplerinde ismimizden kelam ettireceğiz diye düşünüyorum” değerlendirmesini yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu