Yaşam

Harran Üniversitesi’nden Çağın Gereksinimlerine Uygun Bir Eğitim Daha

Harran Üniversitesi Hava Elektronik San. ve Tic. A.Ş. (HAVELSAN) ve Şanlıurfa Teknokent iş birliğinde ‘Siber Harekât İzleme Uzmanlık Eğitim Programı’ eğitimi verilecek.

Siber güvenlik alanında yetişen uzman sayısını artırmayı hedefleyen eğitim, Harran Üniversitesi’nin alanında uzman akademisyenleri ve Türkiye’de alanında uzman kişiler tarafından geliştirilen en kapsamlı ve donanımlı eğitim programlarından biri olacak.

Her geçen gün dijitalleşen dünyamızda işlenen suçlar için gerekli donanımın sağlanarak dijital kabahatlerin önlenmesinin amaçlandığı eğitimde, Siber Operasyon İzleme Uzmanlık Eğitimi alan kursiyerlerin belirli bir seviyeye gelmeleri için bilgi ve beceri kazanmaları sağlanacak. uzmanlık düzeyi.

Harran Üniversitesi Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Makine, İnşaat, Harita, Endüstri Mühendisliği, Matematik, İktisat, İşletme, Ekonometri, Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun olanlar veya Harran Üniversitesi 3. veya 4. sınıf öğrencileri başvurabilir. eğitim programı. Başvuruların değerlendirilmesinde özellikle Bilgisayar, Elektrik-Elektronik, Endüstri Mühendisliği ve Matematik bölümlerinden mezun ve öğrencilere öncelik verilecektir.

Eğitimler, BTK Akademi ve UDEMY platformundan tanımlanacak 2 haftalık asenkron eğitimlerle başlayacak. Fiziksel ve online hibrit yapıda devam edecek eğitimler, Siber Güvenlik Farkındalık ve Bilgi Güvenliği, Etik Hacking ve Siber Güvenlik (Penetrasyon Testleri), Siber Güvenlik Analitiği, Temel Kriptografi, Temel Kriptografi, İnanç Yazılımları Geliştirme, Uygulamalı Sızma Testi, Ağ Güvenliği, Bilgisayar Ağları ve İletişim, İşletim Sistemi Güvenliği, Web Uygulama ve Veritabanı Güvenliği konularında verilecektir.

Başvuru yapmak isteyen adaylar, Şanlıurfa Teknokent web sitesinde yer alan başvuru formunu doldurarak kayıt yaptırabileceklerdir.

Siber Operasyon İzleme Uzmanlık Eğitim Programı başvuruları 4 Ağustos 2023 tarihine kadar devam edecektir.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

muratli-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu