Haber

İngiltere Milli Takımı Katar’a Tepki Göstermek İçin Dünya Kupası’na “Gay Pride” Uçağıyla Gidecek!

İngiltere Ulusal Kadrosu yarın ‘Gay Pride’ uçağıyla Dünya Kupası için Katar’a gidiyor. Takım, ev sahibi ülke Katar’ın insan hakları konusundaki hoşgörüsüzlüğüne reaksiyon gösteriyor. Haberin detaylar içeriğimizde…?

Kaynak: https://www.thesun.co.uk/sport/204273…

İngiltere’nin Dünya Kupası kadrosu, turnuvada LGBTQ+ kişilere yönelik muameleyle ilgili endişeleri nedeniyle ev sahibi ülkeyi eleştirmek için “Gay Pride” jetiyle Katar’a gidecek.

Gareth Southgate ve kaptan Harry Kane liderliğindeki 26 kişilik takım, ‘Rain Bow’ Virgin Atlantic A350 Airbus ile Doha’ya yedi saatlik bir uçuş yapacak.

Uçağın altında İngiltere bayrağını tutan bir erkek var ve ayakkabısında LGBTQ+ simgesi bulunuyor.

Bu tepki, eş cinselliğin hala ölüm cezasına neden olduğu ülkelerde eş cinsel haklarıyla ilgili endişelerini dile getirmek isteyen ‘The Football Association Challenge Cup’ tarafından önerildi.

Garet Southgate, ‘Her vakit konuşulması gerektiğini düşündüğümüz mevzular hakkında, bilhassa de etkileyebileceğimizi düşündüğümüz mevzular hakkında bir şeyler yaptık.’ dedi.

Takımdan biri, “Bu özel uçağın seçilmesi tesadüf değil. İngiltere’nin ve turnuvaya katılan her uygar ulusun tasalarını eksiksiz bir halde gösteriyor.” dedi.

FIFA, insan hakları konusundaki duruşuna karşın Dünya Kupası’nın ev sahipliğini Katar’a vermişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu