Haber

İYİ Parti seçim otobüsüne sprey boya yazıldı

KAYSERİ – Kayseri’nin Kocasinan ilçesine bağlı Argıncık Mahallesi’nde İYİ Parti Milletvekili Adayı Abdullah İlker Sungur ile ilgili seçim otobüsüne yazılı saldırı düzenlendi. Provokasyon uyarısında bulunan DÜZGÜN Partisi hata açıklaması yaptı.

‘PROVOKATİF BİR SALDIRI’

Saldırıyla ilgili YETER Parti Kayseri İl Başkanlığı’ndan açıklama yapıldı. Açıklamada otobüse yapılan saldırı kınanırken, polis ekipleri çağrıldı.

Seçim otobüsündeki ‘hain teröristler’ yazısı kınanırken, açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“21/04/2023 tarihinde mübarek Ramazan Bayramı’nın ilk gününde Kocasinan ilçesi Argıncık Mahallesi’nde seçim çalışmalarımızın çevresinde bulunan seçim otobüsümüze tatsız bir saldırı gerçekleştirilmiştir. Bu kışkırtıcı ve menfur saldırıyı kınıyoruz. Ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas dönemde seçim faaliyetlerimizin önüne geçmeyi amaçlayan “Saldırıyı ilgili kurumlara ilettik, ısrarla konunun takipçisi olacağız. Valiliğimiz ve Emniyet Müdürlüğümüzün de bu konuda gerekli hassasiyeti göstereceğinden şüphemiz yoktur. Bu tür baskınlar bizi yıldıramayacak, Genel Önderimiz Meral Akşener Hanım’ın önderliğinde ülkemiz birlik ve beraberlik içinde olacaktır.” milletimize saygılarımızı sunarız.” (DUVAR)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu