Haber

İYİ Parti Sözcüsü Zorlu, basın toplantısında konuştu.

UYGUN Parti Sözcüsü Kürşad Güçlüli, öğrencilerin seçimlerde ikamet ettikleri illere gidip oy kullanmalarını ve ardından eğitim yerlerine dönmelerini sağlayacaklarını ve bu konuda maddi destek sağlayacaklarını belirtti.

Zorlu, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, Azerbaycan’ın Tahran Büyükelçiliği’ne düzenlenen ve bir kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı kınadı ve Azerbaycan halkına başsağlığı diledi.

İsveç’te Kuran’ın yakıldığını hatırlatan Güçlüli, “Biz bu ırkçı şahsı ve arkasındakileri, böyle bir eyleme izin veren İsveç hükümetini mahkemeye taşıdık. Bu süreci takip edeceğiz ve elbette paylaşacağız.” Sonuç milletimizin yanında.” dedim.

Ülkenin en değerlisi ekonomiTÜRK-İŞ’in araştırmasında Severli, Ocak 2023’te 4 kişilik bir aile için açlık sınırının 8 bin 864 lira, yoksulluk sınırının ise 28 bin 874 lira olduğuna dikkat çekti.

Geçen ay asgari ücrete yapılan artışın eriyip gittiğini savunan Güçlüli, “O zaman neydi? 8 bin 506 lira. Bugün açlık sınırı kaç? 8 bin 864 lira. Rakam daha 2019’a gelmeden uçup gitti. asgari ücretin cebi.” dedi.

Zorlu, TÜRK-İŞ’in Ankara’dan topladığı gıda fiyatlarına kıyasla geçen ay baz etkisiyle yüzde 98,4’e gerileyen gıda yıllık enflasyonunun bu ay yüzde 108,6’ya yükseldiğini bildirdi.

“Büyük Gençlik Buluşmamızı Gerçekleştireceğiz”

Partisinin Gençlik Politikaları Başkanlığı’nın politikalarını anlatacağı değerli bir toplantı planladıklarını belirten Güçlü, “‘Büyük Gençlik Buluşması’nı 18 Şubat’ta Ankara Arena Spor Salonu’nda gerçekleştireceğiz.” terimleri kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “6 milyondan fazla genç ilk kez sandık başına gidecek. 14 Mayıs seçimlerinde sandıkların rengi gençlerin tercihine göre belirlenecek.” söylediğini belirten Zorlu, bu sözlere bir ifadenin daha eklenmesi gerektiğini kaydetti. Zorlu, “Gençlerimizin ‘Artık geleceğime sahip çıkacağım’ demesi yeter. söylemeye hazır.” dedi.

Seçim tarihinin gençlerin oy kullanmasını engellemeye yönelik bir hamle olduğunu öne süren Zorlu, şunları söyledi:

“Yurtta kalan öğrencinin seçim takvimi açıklandıktan sonra süresi kısıtlı olacaktır. Yurt değiştirdiğinde bu kez yurtta kalamaz. İkiniz de öğrenciye ‘Yurt değiştir’ diyorsunuz. bir de onu yurttan uzaklaştıracak bir seviye teklif edersiniz.Bu gerçekten bir milyona mal olur.Yaklaşacak bir rakam.Öğrencileri rahatlatacak iki öneri sunmaya çalışacağız.Öncelikle gerekli işlemleri başlatacağız. Genelge ile yurtta kalan öğrenciler, bu süreye takılmadan, isterlerse bugünden itibaren bulundukları ilde bu değişikliği yapabilirler veya bulundukları ilde oy kullanabilirler mi? İkinci olarak YÖK’e bir davetimiz var.Gençlerimizi sevdiğimiz için bu tarihlerde yapılacak sınavları erteleyelim ve oy verme gününden önceki Cuma, sonraki Pazartesi tatil olsun. evet.”

Önerileri desteklenmediği takdirde konut sorunuyla kendilerine başvuran herkese imkan sağlayacaklarını belirten Zorlu, “Bu başvuruyu yapan tüm arkadaşlarımıza hangi partiden olursa olsun illerine gitmelerine izin vereceğiz. oy kullanıp sonra eğitim gördükleri yere geri dönerlerse bu konuda maddi desteği sağlayacağız” dedi. dedim.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayının 13 Şubat’ta açıklanacağına ilişkin açıklamalarının bir gazeteci tarafından hatırlatılması üzerine Zorlu, şunları söyledi:

“Son 6 masa toplantısında toplantı yapılacağı bilgisi var ama adaylık ilanıyla ilgili bir bilgi yok. Prosedür olarak daha önce başkanlar arasında bir miting trafiği olacağının altını çizmem gerekiyor. 13 Şubat Başından beri vurguladığımız bir konu var, son adaylık tartışmasının isimler üzerinden masaya yatırıldığı bir aşamada mutlaka yetkili kurumlarımızı bir araya getireceğiz.”

haber-cal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu