Yaşam

Japonya Seyahatini Tüm Detaylarıyla Anlatan Twitter Kullanıcısı Hepimizi Aydınlattı

@itssaddance, Uçak fiyatlarından konaklamaya, ulaşımdan yemeğe kadar tüm detayları paylaştıktan sonra gelin Japonya tatilleriyle ilgili yorum ve önerileri birlikte inceleyelim.

Kaynak:https://twitter.com/itssaddance/statu…

1. Ulaşım

@itssaddance, uçak biletini bulmak için Instagram’daki @ucuca.ucak hesabından 11 bin liraya gidiş-dönüş bileti almayı başardı. Tabi arkadaşıyla riske girmemek için sigortasıyla toplam 15 bin ödedi. Ancak 10 günlük promosyonlu bilet almışlar, bu detayın çok değerli olduğunu düşünüyorum.

2. Konaklama

Konaklama açısından Tokyo’da 3 gün kiraladıkları otele özellikle metroya yakınlığı ve merkezi konumu nedeniyle 2.500 civarında para ödedik, evet 3 gün ve 4 kişilik oda…

 

Osaka’ya taşındıklarında Kyoto, Nara ve Hiroşima’ya daha yakın olduğu için 5 günlük konaklamayı seçtiler. 5 gün için toplam 8 bin ama kişi başı 2 bin ödediler ve odada mutfak, çamaşır makinesi gibi konforlu bir alan var…

Tokyo’ya dönüşte toplam otel konaklama bedeli kişi başı 4 bin 100 TL oldu.

3. Ulaşım

Japonya’da ulaşım önemli olduğu için bizim otobüs kartlarımıza benzer kartlar mevcut ancak bir farkla JR Pass sınırsız seyahat imkanı sağlıyor.

Kart 7, 14 ve 21 günlük olarak satılmaktadır. 7 gün ücreti 5 bin, kartsız gitmek isterseniz Tokyo, Osaka, Kyoto, Nara ve Hiroshima için 10 bin. Hatta bizim için bir hesap bile yaptı ve aradaki farkı net bir şekilde açıkladı.

4. Yiyecek ve İçecek

Gelelim en önemli noktaya… Uzakdoğu yemeklerini seviyorsanız sorun yok ama @itssaddance gibi sevmiyorsanız onun gibi abur cuburlarla karnınızı doyurmak zorunda kalabilirsiniz.

Ama genel olarak yeme içmenin Türkiye’ye göre daha uygun olduğunu söylüyor.

5. Alışveriş

Hazır gelmişken hatıra olarak saklamak ya da arkadaşlarınıza ve ailenize ikram etmek isterseniz en ufak şeylerin 100 TL’den başladığını söylüyor. Kendisi pek beğenmediği için pek bakmadı ama bizim için en uygun fiyatlı olanın Diaso adlı mağaza olduğunu önerdi.

Tabii eli boş dönmedi…

6. İletişim

Japon dili ve edebiyatı okuduğu için herhangi bir sorun yaşamadığını ancak kolay İngilizce ile herkesin kolayca bağlantı kuracağını ve yerel halkın yardımcı olacağını söylüyor.

Diğer kullanıcıların yorumları ise şöyle:

??

??

??

??

??

??

Tufanın bitiminde hayırseverlerin arasında Japonya’ya gitme hayali bir kez daha canlandı. Kendisine güzel dilekleri ve bu deneyimi bizimle paylaştığı için teşekkür ediyorum. Umarım herkes ister Japonya’da ister başka bir ülkede istediği yere rahatça seyahat edebilir. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu