Haber

Muğla Büyükşehir’den Muğla Tarımına Destek

Muğla Büyükşehir Belediyesi, tarımsal üretimi desteklemek için 2023 yılında Seydikemer ilçesindeki 17 mahalleye 45 bin 300 metre sulama kanalı yaptı.

Verimli toprakları ve işlerine hakim bir tarım kenti olan Muğla’da hizmet ve projeleriyle her zaman üreticinin yanında olan Muğla Büyükşehir Belediyesi, devletin yaptırdığı tarımsal sulama kanallarını da bünyesinde bulundurarak üreticiye destek oluyor. bakım-onarım ve sulamaya hazırlık çalışmaları kapsamında. 2014 yılında büyükşehir olan Muğla’da Büyükşehir Belediyesi, üreticilerin mağdur olmaması ve tarımsal üretimin sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla il genelinde bu hizmeti vermeye devam ediyor. Havaların ısınması ve çalışmalar için sulama sezonunun gelmesi nedeniyle Büyükşehir Belediyesi, Seydikemer ilçesindeki 17 mahallede 45 bin 300 metre sulama kanalı yaptı.

Muğla’nın 13 ilçesinde üreticilerin yanında olan Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar il genelinde toplam 143 mahallede 1 milyon 616 bin 829 metre su kanalı temizliği ve 97 bin metre su kanalı tamiri gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi, Seydikemer ilçesinde 684 bin 900 metre sulama kanalı, 6 bin 655 metre sulama kanalının onarım, bakım ve onarımını yaparak üreticinin yanında yer aldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu