Haber

Nihat Hatipoğlu’ndan depremzedelere moral ziyareti

Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (GIBTÜ) Rektörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, Gaziantep ve Kahramanmaraş merkezli depremzedelerle bir araya gelerek vatandaşların acılarını paylaştı. Depremzedelerin çadırlarını da ziyaret eden Rektör Hatipoğlu, onlarla sohbet ederek çocuklara çeşitli ikramlarda bulundu.

Ziyaret kapsamında bölgede kurulan lojistik merkezleri, aşevleri, konteyner ve çadırkent alanlarını ziyaret eden Rektör Hatipoğlu, depremi yaşayan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Rektör Prof. Dr. Hatipoğlu, İslahiye ilçesindeki Afete Uyum Merkezini de ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

GIBTU bir dayanak noktası olmaya devam ediyor

Gaziantep ve Kahramanmaraş’ta peş peşe meydana gelen ve toplam 11 ilde yıkıcı etkileri olan depremlerin ardından bölgeye yardımlarını hızla ulaştıran Gaziantep İslam Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, bölge halkına fiziki olduğu kadar sosyo-psikolojik yönden de destek olmaya devam ediyor. yardım. Depremden önemli ölçüde etkilenen iller arasında yer alan Gaziantep İslahiye ve Nurdağı’nı ziyaret eden GİBTÜ Rektörü Prof. bölge halkı.

Depremzedelerle sohbet

Depremzedelerin barınma ihtiyaçları için kurulan çadırkentleri ziyaret eden Rektör Hatipoğlu ve ekibi, depremzedelerle bir araya gelerek GİBTÜ’ye geçmiş olsun dileklerini iletti. Depremzedelerle bir süre sohbet eden Rektör Hatipoğlu, tüm Türkiye’nin el ve gönül birliğiyle bu felaketin üstesinden geleceğini vurgulayarak, yakınlarını kaybedenlere sağlık, yaralı vatandaşlara acil şifalar diledi.

Hatipoğlu, Türkiye olarak yüzyılın felaketinin açtığı yaraları saracağımızın altını çizdi. Yardım için yarışan duyarlı vatandaşlarımıza teşekkür eden Hatipoğlu, Üniversite olarak bölgeye yönelik yardım kampanyalarının devam ettiğini söyledi.
Rektör Prof. Dr. Hatipoğlu, depremlerin yıkıma yol açtığı Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Afet Koordinasyon Merkezini ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu