Haber

Özel gereksinimli gencin polislik hayali bir günlüğüne gerçek oldu

Kocaeli’de polis olma hayali kuran özel gereksinimli gencin bu dileği sembolik olarak bir günlüğüne gerçeğe dönüştü.

Dilovası Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, 35 yaşındaki Yusuf Gür’ün sosyal medya platformlarında paylaştığı videoda, “Belediye başkanım selam ve saygılarımı sunuyorum. Bir kere de beni polis yapın. Konuşmak istiyorum. polise lütfen ricamı kırma.” Belediye Başkanı Hamza Şayir’in sözleri üzerine harekete geçti.

Şayir, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu ile iletişime geçerek Yusuf Gür’ün hayalini gerçekleştirdi.

Polis ekipleri tarafından evinden alınarak İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Gür, polis üniforması giyerek konvoy eşliğinde karakolda dolaştı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Şayir, Yusuf Gür’ün kendisine görüntü gönderdiğini, hayalinin güvende olmak ve o anı yaşamak olduğunu kaydetti.

Bunu İl Emniyet Müdürlüğü ile de paylaştıklarını kaydeden Şayir, “Bizi kırmadılar, tüm emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum. Bugün bu mutluluğu hep birlikte paylaştık, Yusuf abimiz de çok mutlu oldu. Aslında zor oluyor. kelimelerle ifade edersek mimik ve hareketleriyle kendini hissettirmişti zaten.Heyecanını hep birlikte yaşadık.İyi ki böyle bir çalışma yapmışız, çok da mutluyuz.” terimleri kullandı.

Duygulu anlar yaşayan Gür’ün babası Mehmet Gür, sürecin oğlunun vurulmasıyla başladığını anlatarak, “Bize yalnız olmadığımızı hissettirdiler. Allah tüm polisimize, devletimize, milletimize zarar vermesin. ulus.” açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu