Haber

Türkiye, Tel Aviv’deki büyükelçisini Ankara’ya çağırdı

HÜDA-PAR Genel Başkanı Yapıcıoğlu: “Tel Aviv’deki büyükelçinin Ankara’ya davet edilmesi güzel bir adım”

ELAZIĞ – Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçisini istişarede bulunmak üzere Ankara’ya davet ettiğini belirten HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Bu iyi yönde atılmış bir adımdır. Güzel bir adımdır. Allah hayırlı etsin.”

4. Olağan İl Kongresi HÜDA-PAR Elazığ İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirildi. Elazığ Belediyesi Bünyamin Eroğlu Kültür Merkezi’nde düzenlenen kongreye HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve partililer katıldı.

Bir ay öncesine kadar ülke gündeminde çok farklı konuların olduğunu belirten HÜDA-PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, “Siyasetin gündemi çok farklıydı. Ancak 29 gün önce 7 Ekim sabahı bu sabah uyandık. O günden bu yana neredeyse tüm dünyanın gündemi Filistin davası, Mescid-i Aksa tufanı oldu.” -Aksa, bir avuç mücahidin dünyayı sarsma ve insanlığı uyandırma çabasıydı. Dün itibariyle basında bir haber çıktı. Türkiye, Tel Aviv’deki büyükelçisini istişarelerde bulunmak üzere Ankara’ya çağırdı. Bu iyi yönde atılmış bir adımdır. Bu hoş bir adım. Allah hayırlar getirsin. Umarım bu son bulur. Keşke Siyonist işgal rejimiyle diplomatik ilişkisi olan her İslam ülkesi kendi diplomatlarını ve büyükelçilerini oradan çağırsa. Siyonist işgalcilerin Filistin’de ve Gazze’de yaptıklarının soykırım olduğunu gözünü kapatmayan, vicdanını kalın bir örtüyle örtmeyen, kulaklarını kapatmayan herkesin bildiğini tüm dünya biliyor ve kabul ediyor. Bu bir insanlığa karşı suçtur. Bunu körü körüne ve göstererek yapıyor. Bunun tüm çılgınlığı canlı yayınlarda insanlar tarafından görülüyor. Ancak uluslararası sistemler harekete geçmek konusunda isteksiz. Belki de hiç geçmeyecekler. “Bu mekanizmaları harekete geçmeye zorlamak değerli bir şeydir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu