Haber

Yenimahalle Belediyesi Okuma Yazma Kurslarından 120 Kursiyer Mezun Oldu

Yenimahalle Belediyesi Meslek ve Hobi Kursları (YENİMEK) tarafından düzenlenen okuma yazma kursunda eğitim alan öğrenciler mezuniyet sevincini yaşadı.

2009 yılından bu yana yaklaşık 7 bin kursiyerin mezun olduğu okuma-yazma kurslarından bu yıl 120 vatandaş yararlandı. 2023-2024 eğitim-öğretimini başarıyla tamamlayan en genci 29, en yaşlısı 85 yaşında olan 120 kursiyer Döneminde okuma-yazma öğrenen öğrenciler, Yenimahalle Belediyesi Yakacık Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet töreninde keplerini attı.

Ata, Meydan, Yakacık, Karşıyaka, Memlik, Merkez’de okuma-yazma öğrenmenin mutluluğunu yaşayan kursiyerler için düzenlenen törene Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, CHP Yenimahalle İlçe Başkanı Gökay Yıldırım, belediye meclis üyeleri, muhtarlar, kursiyerler ve yakınları katıldı. Kuzeyyıldızı, Tepekule ve Yenimahalle kurs merkezleri.

“OKUMAK EN BÜYÜK ERDEMDİR”

Bir stajyerin kendi teşekkür mektubunu okumasıyla başlayan programda kursiyerler sahneye çıkarak Norm Ender’in “Shine” marşını seslendirdi.

Kursiyerleri tebrik ederek diplomalarını veren Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Yenimahalle’de yaşayan her vatandaşın mutlu yaşadığı bir ilçe oluşturmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk eğitimle başladı. Ancak” dedi. Cumhuriyetin kuruluşundan 100 yıl sonra bile hâlâ çeşitli sebeplerden dolayı okur-yazarlık ve okuryazarlık mevcuttur.” “Hiçbir şey bilmeyen vatandaşlarımız var. Yenimahalle Belediyesi olarak 15 yıldır ‘önce eğitim’ diyoruz. Kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’de de ‘önce oku’ diyor. Peygamberimiz diyor ki ‘Ben olacağım’ Bana bir kelime öğreten kimsenin 40 yıl kölesiyim. Bu yüzden okumak en büyük erdemdir.” dedi.

YAKACIK’A KREŞ VE HAVUZ MÜJDESİ

Yenimahalle’deki eğitim yatırımlarına da değinen Başkan Yaşar, Yakacık bölgesine kreş ve yüzme havuzu yaptıracağının da müjdesini vererek, “Her mahallemize eşit hizmet vermek benim görevim. Elimizden geleni yapıyoruz. Hayatınızı kolaylaştırmak için tüm kaynaklarımızı kullanıyoruz. Sizden tek isteğim komşuluk bağlarınızı artırmanızdır. Birbirinizle.” “Farklılıklarınıza saygı duyun ve zenginlik olarak görün. Ülkemiz çok güzel. Yeter ki birlik olalım, huzur içinde yaşayalım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu