Haber

3 kişinin ölümünde sır perdesi, alınan swap örneğiyle kalkacak

TOKAT’ta, köy yakınında cesetleri bulunan muhtar Bahattin Karnak (47) ile kuzeni Aydın Karnak (45) ve Halil Kargın (52) toprağa verildi. Diğer 2 kişiyi öldürüp intihar ettiği üzerinde durulan Aydın Karnak’ın elinden, incelenmek üzere swap örneği alındı.

Merkeze bağlı Eskiköy’de dün bir ahırın yakınındaki aracın yanında 3 kişinin cesedinin bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye jandarma ekipleri sevk edildi. İncelemede köy muhtarı Bahattin Karnak, oto galeri işleten kuzeni Aydın Karnak ile İstanbul’da servisçilik yapan Halil Kargın’ın tabancayla vurularak öldürüldükleri belirlendi. Ölen kişilerin gittikleri yerde alkol aldıkları tespit edildi.

7 BOŞ KOVAN, 2 TABANCA BULUNDUOlay yerindeki incelemede 2 tabanca bulundu. Bunlardan birinin muhtar Bahattin Karnak’a ilişkin ruhsatlı tabanca olduğu, başkasının ise ruhsatsız ve Aydın Karnak’a ait olduğu saptandı. İncelemenin ardından 3 kişinin cansız bedenleri morga kaldırıldı.Yapılan otopside Bahatttin Karnak’ın bedeninde 4 kurşun, Halil Kargın’ın ise 2 kurşun olduğu tespit edildi. Aydın Karnak’ın ise şakağında 1 kurşun izi saptandı. Başkalarını öldürüp intihar ettiği düşünülen Aydın Karnak’ın elinden swap örneği alınıp Ankara’ya incelemeye gönderildi. Yapılacak inceleme sonucunda olayın netleşeceği söz edildi.Olay sonrası jandarma takımları ölen bireylerin yakını ve ilişkisi bulunan 5 kişinin sözüne başvurdu. Alınan ifadelerde bu şahıslar ortasında bilinen bir hasımlık bulunmadığı belirlendi.CENAZELER TOPRAĞA VERİLDİ

Tokat Devlet Hastanesi’nde yapılan otopsi işlemlerinin ardından cenazeler, sabah saatlerinde ailelerine teslim edildi. Bahattin Karnak, Halil Kargın ve Aydın Karnak’ın cenazeleri, Tokat Pir Sultan Abdal Derneği Cemevi’nde kılınan cenaze namazının ardında Eskiköy’de toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu