Haber

Erdoğan’dan Putin’e ‘tahıl koridoru’ teşekkürü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Başkanlığından yapılan açıklamaya nazaran, görüşmede, Türkiye-Rusya ilgileri ve tahıl koridoruna ait gelişmeler başta olmak üzere bölgesel bahisler ele alındı.

ERDOĞAN’DAN PUTİN’E TEŞEKKÜR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, tahıl ihracına ait İstanbul Anlaşması’nın 120 gün müddetle uzatılması konusundaki yapan tavrı için Rusya Devlet Lideri Putin’e teşekkür etti.

“Rusya-Ukrayna savaşının uzamasının riskleri artıracağını, bu nedenle diplomatik görüşmelerin canlandırılması gerektiğini” belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Rus ve Amerikan İstihbarat Başkanlarının Türkiye’de gerçekleştirdikleri temasların arazide kontrolsüz bir tırmanmanın önüne geçilmesi açısından anahtar rol oynadığını” tabir etti.

Rusya Devlet Lideri Putin’in Türkiye’de bir doğal gaz merkezi kurulması teklifinden memnuniyet duyduklarını lisana getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, ortak maksatlara bir an evvel ulaşmak için takımların gereken teknik, hukuksal ve ticari değerlendirmeleri yapacaklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’daki terör saldırısı için ilettiği taziye hasebiyle da Rusya Devlet Lideri Putin’e teşekkür etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu