Ekonomi

Bitcoin’in yükseliş yörüngesi ekonomik türbülansın ortasında öngörülüyor

Bernstein’a göre Bitcoin’in Ekonomik çalkantıların yaşandığı 2023 yılında değerinin iki katına çıkması yeni bir boğa döngüsünün başlangıcına işaret ediyordu. Bitcoin’i 2025 ortasına kadar 150.000 dolar hedefine doğru iten potansiyel hızlandırıcılar, yaklaşan SEC onaylı ETF’ler ve Nisan 2024’te gerçekleşecek Bitcoin ‘halving’ etkinliğidir.

Yatırımcıların bu eğilime doğrudan katılım veya yüksek beta yöntemleriyle yanıt verebileceklerini öne sürüyorlar. Bu yöntemlerden biri, Bitcoin fiyatında öngörülen artış göz önüne alındığında önemli bir yatırım getirisi sağlayabilecek Bitcoin madencilik şirketlerini desteklemektir.

SEC’in Bitcoin ile ilgili ETF’leri potansiyel olarak onaylaması, aynı zamanda kripto para biriminin büyümesi için bir katalizör görevi görebilir. ETF’ler, perakende ve kurumsal yatırımcılara, dijital varlığı doğrudan satın alıp depolamak zorunda kalmadan, gelişen kripto pazarına girmeleri için erişilebilir bir yol sağlayacak.

Ayrıca Nisan 2024’te beklenen ‘halving’ olayının Bitcoin’in değerini daha da artırması bekleniyor. Yeni blok madenciliği ödülünün yarıya indirilmesiyle bu etkinlik, yeni Bitcoin yaratma oranını etkili bir şekilde azaltır ve tarihsel olarak önemli fiyat artışlarına yol açar.

Birlikte ele alındığında bu faktörler, çalkantılı bir ekonomik ortamda Bitcoin için umut verici bir geleceğe işaret ediyor. Bu nedenle yatırımcıların bu gelişmelerden yararlanacak stratejileri değerlendirmeleri teşvik edilmektedir.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

habermudurnu.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu