Haber

Eski köy okulu özel öğrencilere kamp merkezi olacak

Başiskele Servetiye Cami Mahallesinde bulunan eski köy okulu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kamp merkezine dönüştürülüyor

Hayata geçirdiği kültürel ve toplumsal projelerle gençlerin her vakit yanında olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, gençlere yönelik çalışmalarını ağır bir biçimde sürdürüyor. Kocaeli Valiliği’nin toplumsal etkinliklerinde özel öğrencilerin kullanabilmesi için Başiskele Servetiye Cami Mahallesinde bulunan eski köy okulu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından kamp merkezine dönüştürülüyor.

ESKİ OKUL YENİLENECEK

Proje kapsamında Servetiye Cami Mahallesinde bulunan eski okul binalarının eğitim ve rehabilitasyon merkezine dönüştürülmesi için bakım ve tamiratları yapılacak. Alandaki üç binanın büsbütün yenilenmesi gerçekleştirilecek olup binaların içinde yeni bölme duvarları yapılacak ve mevcut kapılar sökülerek yenilenecek. Yeniden iç kısımda tabanlar sökülecek, yer seramikleri yapılacak, iç cephe sıva ve boya işleri ile elektrik ve mekanik işler gerçekleştirilecek. Etraf imalatlar olarak giriş demir kapısı, etraf beton duvarlar üzerine bir buçuk metre yüksekliğinde 165 metre uzunluğunda panel çit, bahçe yer tesviyesi yapılarak 600 metrekare beton dökülecek. Ayrıyeten parke taş ile yürüyüş yolları inşa edilecek.

650 METREKARE SAHA BETONU DÖKÜLDÜ

Yapı Denetim Dairesi Başkanlığı takımları iş dahilinde 650 metrekarelik saha betonunun dökümünü yaptı. Etraf istinat duvarları üzerine panel çit imalatını da tamamlayan Büyükşehir grupları, yeni yapılacak olan istinat duvarının temel imalatlarını bitirdi. 300 metrekarelik kiremit çatı yenilemesi de tamamlandı. Ayrıyeten tuvalet ve çamaşırhane binasının temel betonları da döküldü. İş kapsamında takımlar bu hafta tuvalet ve çamaşırhanenin duvar, yeni perde duvarın demir, kalıp ve beton, mevcut binaların kırım ve söküm imalatlarına devam ediyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu