Yaşam

Esra Dermancıoğlu Normalleşme Tartışmasına Başkaldırdı

ünlü aktris Esra Dermancıoğlu , ünlüler sosyal medya onların hesaplarından normalleşme tartışmaya tepkisini gösterdi.

Esra Dermancıoğlu’nun şok tepkisi

Yaraları İyileştirmeye Çalışıyorum

Kahramanmaraş ‘ile ilgili Pazarcık Ve Elbistan ilçelerde 9 saat ayrı meydana gelen 7.7 Ve 7.6 Türkiye iki depremin ardından yaralarını sarmaya devam ediyor. yüzyılın felaketi adlı ve 10 yıl Ülkemizi etkileyen bu depremlerde 40 binden fazla vatandaşımız hayatını kaybetti.

Depremi atlatan vatandaşlarımız tüm Türkiye’yi seferber ederek yardım kampanyaları düzenledi. birçok ünlü isim sosyal medya Kanallarını kullanarak ve bölgeye giderek bu kampanyalara destek verdi. Büyük depremin ardından artçı sarsıntılar bölgedeki vatandaşlarımızı sallamaya devam ediyor. Uzmanlar, hasarlı binalara girmemeleri konusunda çevredekileri sürekli uyarırken, çok hasarlı olan bina kontrollü bir şekilde yıkılmaya başlandı.   Çadır olduğu bölgelerimizdeki insanlar çadırkent Birçok vatandaş şehirlere yerleşirken başka şehirlere taşınıyor. göç o yaptı.

Tepkisini Belli Etti

Öte yandan deprem bölgesinde olmayan insanlar yavaş yavaş normal hayat AVe rutin dönmeye başladı. Sosyal medyada gündem olan normalleşme adına yapılan paylaşımlar birçok ünlü isim tarafından desteklenirken bir o kadar da normalleşmeye tepki gösteren çok sayıda kişi oldu.

Bu polemiklere cevaben, Esra Dermancıoğlu’ Sosyal medya hesabını çok sık kullanan ünlü oyuncudan geldi “Türkiye’deki sanatçıları anlamıyorum. Orada ne yapmalı? Konumuz deprem, insanların ölümü, binaların yıkılması, büyük bir felaket. İnanılmaz bir zamanda yaşıyoruz. Normalleşti, bu normalleşme ne anlama geliyor? Ne kadar bilgisiz bir paylaşım. Böyle cahilce bir şey olabilir mi? Biri cahildir dediğimizde biraz kendimize bakmamız lazım. Sanatçılara baktığımda ne oluyor? Muhtemelen normalleşmemiş olan evde partiler veriyor. Instagram’da eleştiri yapılamaz. Allah aşkına, böyle bir cehalet mümkün mü? senin neyin var canım?” Normalleşme tartışmalarına tepkisini açıklamalarıyla dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu