Ekonomi

Rapora göre PayPal, 2024 yılına kadar iş gücünün %9’unu işten çıkarmayı planlıyor

Salı günü Bloomberg News tarafından bildirildiği üzere PayPal Holdings (NASDAQ: PYPL), 2024 yılında iş gücünü yaklaşık %9 oranında azaltmayı planladığını açıkladı.

Şirket, yeni Yönetici Lider Alex Chriss’in liderliğinde organizasyonel değişiklikler geçiriyor. Bu değişiklikler, piyasadaki yoğun rekabete, karlılık sorunlarına ve finansal analistlerin bir dizi olumsuz değerlendirmesine yanıt olarak geldi.

Şirket çalışanlarıyla yakın zamanda yapılan bir görüşmede Chriss, yeniden yapılandırma planının şirketin operasyonlarını daha verimli hale getirmek için gerekli olduğunu açıkladı. Plan, hem mevcut çalışanların işten çıkarılmasını hem de yıl boyunca doldurulmayan pozisyonlar için işe alımların durdurulmasını içeriyor. Dahili bir belgede verilen ayrıntılara göre şirket, etkilenen çalışanları bu hafta sonuna kadar bilgilendirmeyi planlıyor.

PYPL hisseleri Salı günü %0,3 arttı.

PayPal, 2022’nin sonunda kaydedildiği üzere yaklaşık 29.900 kişiyi istihdam ediyordu. Yaklaşık 2.500 çalışanı etkileyecek işten çıkarmalar, önceki yılın Ocak ayında başlayan bir dizi iş gücü azaltımının parçası.

Chriss, iletişimde, bu önlemlerin şirketin daha dinamik bir şekilde faaliyet göstermesine olanak sağlamasının beklendiğini, bunun da müşteri ihtiyaçlarını karşılamak ve karlı bir büyüme elde etmek için gerekli olduğunu söyledi.

Chriss ayrıca şirketin büyüme yaratması ve artırması beklenen sektörlere yatırım yapmaya devam edeceğini de belirtti.

Merkezi San Jose, Kaliforniya’da bulunan şirket, beklenenden düşük kazançlar ve PayPal’ın öngörülen yıllık düzeltilmiş işletme marjındaki aşağı yönlü revizyon nedeniyle hisselerinin geçen yıl %20’den fazla düşmesiyle zorlu bir süreçten geçti.

Chriss, geçen yıl şirketin CEO’su olarak Dan Schulman’ın yerini aldı.

Chriss, üçüncü çeyrek faydalarına ilişkin yaptığı açıklamada şirketin mevcut yüksek giderleri ve karmaşık organizasyon yapısından kaynaklanan zorluklara dikkat çekti.

46 yaşındaki Chriss, CEO olduğundan bu yana, salgın sırasında genişlemeyi yönetmeyi kolaylaştırmak için şirketin yönetim hiyerarşisinde önemli değişiklikler yapıyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu