Haber

Rus Senatör Bondarev: ABD’nin biyolojik saldırılarına karşı önlem almalıyız

Senatör Viktor Bondarev, Telegram hesabından yaptığı paylaşımda, Bostonlu bilim insanlarının yüzde 80 ölüm oranına sahip koronavirüs varyantını geliştirdiği yönündeki haber sürpriz olmadı. ABD çoktandır biyolojik silah geliştirme ve uygulama üzerinde çalışıyor. Üstelik risk kaynağı olan laboratuvarları ABD’nin dışında da yer alıyor” diye yazdı.

‘Rusya, İran, Çin, Belarus, Suriye, Kuzey Kore hedefte’

ABD’nin biyolojik silahının ideolojik ve jeopolitik rakipleri maksat aldığını belirten Rus senatör, “Kanımca yeni koronavirüs cinsini Rusya, İran, Çin, Belarus, Suriye, Kuzey Kore ve apansız başını kaldırarak Amerikalılara karşı çıkmak isteyebilecek kimi Avrupa ülkeleri olmak üzere ‘istenmeyen’ ülkelere karşı kullanmaya çalışacaklar” uyarısını yaptı.

“Bu yüzden derhal ABD’nin biyolojik saldırganlığıyla mücadele önlemlerini almamız gerek” diye devam eden Bondarev, “Rusya, evvelki koronavirüs çeşitleriyle savaşma hünerine, temel ve uygulamalı tıp alanında harika uzmanlara, teknik ve teknolojik temele ve her türlü tehdide karşı aşı ve ilaç üretmek için kapasitelere sahip” dedi.

‘Ukrayna’daki salgınların sorumlusu’

Ukrayna’daki biyolojik laboratuvarların çalışmalarını araştıran parlamento komisyonunun üyesi olarak ABD’nin bu alandaki ‘başarılarını’ incelediğini vurgulayan Bondarev, “ABD, bu laboratuvarlarda tehlikeli hastalıklar üreterek fiilen Ukraynalılar üzerinde test ediyordu. Ukrayna’da bu tür çalışmalar sonucunda dönem dönem çeşitli salgınlar meydana geliyordu” diye ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu