Haber

Selahattin Demirtaş’tan ‘idam’ tepkisi: Ceketimi bile asamıyorsunuz

Edirne Cezaevi’nde bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, seçimlerin ardından balkon konuşması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a kendisini hedef göstererek tepki gösterdi.

Demirtaş, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Hileli ve yalan bir zaferin sarhoşluğuyla lüks sarayının balkonundan iftiralarına, tehdit ve hakaretlerine devam eden yaşlı kral ve önünde linç eden bir kalabalık var. Zevkten ve saçmalıktan başı dönen, hep birlikte “idam” diye haykırın. Zaman Fransa değil. Yıl 2023. Yer Ankara. Paltomu bile asamıyorsunuz diyeceğim ama değmez. Şunu da söyleyeyim, adını aldığım Kudüs fatihi büyük Kürt Komutanı Selahattin Eyyubi’nin torunuyum.

Ne oldu?

Cumhurbaşkanlığı 2.Cinsiyet seçimlerinin kesintiye uğrayan sonuçlarına göre yeniden Cumhurbaşkanı seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 29 Mayıs gecesi balkon konuşmasında tutuklu bulunan HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ı hedef aldı. Erdoğan konuşmasında Demirtaş’a ‘terörist’ derken, onu dinleyen kalabalık ‘Selo’da infaz’ sloganları attı. (HABER MERKEZİ)

cardakhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu